JičínDnes.cz
JičínDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | Jičín a Královehradecký kraj

FOTO: Kopidlenský kvítek v netradičním termínu přilákal na vůni bylinek a řízky

19. 5. 2022 | Po dvouleté pauze a v netradičním ročním období. Letošní Kopidlenský kvítek pořádaný Střední zahradnickou školou se tentokrát uskutečnil už v květnu.

V Otevřené zahradě Apropo bylo veselo. Hrálo se, zpívalo, došlo i na buřty

19. 5. 2022 | V zahradě Lípovce je zábava na denním pořádku. O to víc, když ji jičínská organizace Apropo na celý den otevře pro veřejnost. Ve středu 18. května se pracovníci, klienti, děti, dospělí a všichni ostatní příznivci Apropa sešli v Soudné na Otevřené zahradě.

Saze nad zlato, nedostatek mouru z Ruska žene ceny pneumatik vzhůru

19. 5. 2022 | Sotva přezuli na letní, měli by už myslet na zimní. To doporučují motoristům prodejci pneumatik a provozovatelé pneuservisů, kteří očekávají nejen jejich zdražení, ale obávají se jejich nedostatku. Jedním z důvodů je i válka na Ukrajině a s ní spojené sankce adresované Rusku. Důvodem možného nedostatku je kritický výpadek zásobování sazemi, které tvoří plnivo při výrobě pneumatik.

Dílce u Jičína jsou v Česku druhé nejmladší. Třetinu obyvatel představují děti

19. 5. 2022 | /INFOGRAFIKA: JAK JE NA TOM VAŠE OBEC/ Mezi lukami pod Zebínem se údolím táhne vesnička Dílce. Obec uprostřed přírody s dobrou dostupností do Jičína se podle statistiky loňského sčítání lidu pyšní zajímavou raritou. Žije zde největší podíl dětí z celého okresu. V celorepublikovém srovnání jsou Dílce druhou nejmladistvější obcí Česka.

Snídali s Deníkem na golfu: Každou minutu prodá naše vydavatelství 102 titulů

18. 5. 2022 | Příjemné posezení, občerstvení a zajímavé informace. To bylo středeční setkání nad novinkami z vydavatelství VLTAVA LABE MEDIA (VLM), které produkuje také regionální Deníky, v golfovém resortu v Dříteči na Pardubicku.

Zdroj: https://jicinsky.denik.cz | Další zprávy »
04:13:09 | 20.05.2022

Regionální muzeum usiluje o stálou expozici na Valdštejnském zámku

19. 5. 2022 | Regionální muzeum a galerie (RMaG) a město Jičín nadále spolupracují v přípravě nové stálé expozice ve Valdštejnském zámku. Ten je ve vlastnictví města, zatímco RMaG zde funguje jako příspěvková organizace Královéhradeckého kraje a má s městem uzavřenu nájemní smlouvu.

Jičín jedná o rozšíření vzdělávání dětí

19. 5. 2022 | V Jičíně vzniknou dvě přípravné třídy a rada projednala i otázku Montessori vzdělávání.

Jaká platí pravidla pro napouštění bazénu z vodovodu?

19. 5. 2022 | Teplé počasí startuje a s ním i koupací sezóna. Pokud už svůj bazén doma nebo na chalupě připravujete k brzkému provozu, dejte pozor na pravidla jeho napouštění.

Státní veterinární správy dhalila nelegální bourárnu masa

18. 5. 2022 | Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) z Královéhradeckého kraje odhalili při své kontrole ve středu 11.května nelegální bourárnu masa v Trutnově. Kontrola byla provedena na základě obdrženého telefonického podnětu.

Zastřešení tenisových kurtů v v jičínském areálu začíná

17. 5. 2022 | Jičínská nová hala bude stát už v druhé polovině příštího roku.

Zdroj: kralovehradeckenovinky.cz | Další zprávy »
04:13:09 | 20.05.2022

Vražda kvůli hodinkám Spartak. Tak se totiž původně jmenovaly Primky. Přijďte se přesvědčit na autorské čtení Nadi Horákové

Vražda kvůli hodinkám Spartak. Tak se totiž původně jmenovaly Primky. Přijďte se přesvědčit na autorské čtení Nadi Horákové

11. 5. 2022 | V Novém Městě nad Metují budete mít jedinečnou příležitost poodhalit zápletku nové knihy oblíbené spisovatelky Nadi Horákové s názvem Čas primadon. Ta je totiž inspirována příběhem prvních hodinek, které se právě zde v 50. letech 20. století začaly vyrábět. Autorské čtení, autogramiáda a následná beseda startuje 20. května od 18:00 hodin v Městské knihovně. Vstup je zdarma.

Hradec má svůj Poesiomat. Přehraje vám Čapkovo R.U.R. i píseň Zuzany Navarové

Hradec má svůj Poesiomat. Přehraje vám Čapkovo R.U.R. i píseň Zuzany Navarové

3. 5. 2022 | Hradec Králové se v polovině dubna dočkal svého prvního Poesiomatu, který najdete na Tylově nábřeží naproti Gymnáziu J. K. Tyla. Jeho autorem je Ondřej Kobza. Zařízení ve tvaru ohnuté trubky vám po zatočení klikou přehraje třeba výklad o významných městských událostech a stavbách, poslechnout si ale můžete i básně a úryvky divadelních her vztahující se k Hradci Králové.

Jak mě proti českým demokratickým institucím (ne)postavili Rusové. Svět Tomáše Koloce

Jak mě proti českým demokratickým institucím (ne)postavili Rusové. Svět Tomáše Koloce

16. 4. 2022 | Autor víkendové rubriky Krajských listů.cz Svět Tomáše Koloce se rozhodl k experimentu. Inspirován rozhovorem, který si přečetl v mainstreamovém médiu, adresoval našemu přednímu bojovníku proti dezinformacím dopis. Pokud v naší zemi ještě panuje zbytek skutečné demokracie, objevíte příští týden v Krajských listech.cz opět tuto rubriku. V opačném případě o ní ani o jejím autorovi už nikdy neuslyšíte. ...

Uprchlík z Luhanska do Hradce: „U nás je válka už osm let, Rusko, nebo Ukrajina, my chcem´ prostě pryč.“ Svět Tomáše Koloce

Uprchlík z Luhanska do Hradce: „U nás je válka už osm let, Rusko, nebo Ukrajina, my chcem´ prostě pryč.“ Svět Tomáše Koloce

9. 4. 2022 | Autor této rubriky v pondělí prožil zajímavý den, během něhož se mimo jiné poprvé setkal a vedl rozhovor s čerstvým uprchlíkem ze separatistické oblasti na východě Ukrajiny. A taky hodně fotil.

Uherský Brod, který má obecní peníze uložené v ruské bance, zrušil Nohavicovi vyprodaný koncert. Svět Tomáše Koloce

Uherský Brod, který má obecní peníze uložené v ruské bance, zrušil Nohavicovi vyprodaný koncert. Svět Tomáše Koloce

19. 3. 2022 | Představte si autora těchto dnů. Singl muže středního věku, který je stále ještě ve stavu nemocných s postcovidovým syndromem, snažícího se už pár týdnů zpracovat nejen svou osobní tělesnou a duševní únavu, ale i globální pocit, že v geopolitickém regionu, kde žije, se v atmosféře všeobecné lhostejnosti den ode dne množí větší i menší nedemokratičnosti a nespravedlnosti. V této situaci začíná můj fejeton. ...

Zdroj: krajskelisty.cz/kralovehradecky-kraj/ | Další zprávy »
04:13:09 | 20.05.2022

Kraj se společně s městy v regionu ohradí vůči návrhu novely stavebního zákona

11. 5. 2022 | Hejtman Martin Červíček jednal se starosty Jičínska o připravované úpravě stavebního zákona, která plánuje zrušit téměř polovinu malých stavebních úřadů v Královéhradeckém kraji. Kraj obdržel v rámci připomínkového řízení od ministerstva pro místní rozvoj návrh, na který teď hodlá reagovat.

Zdroj: kr-kralovehradecky.cz | Další zprávy »
04:13:09 | 20.05.2022

Pátek 20.5.2022
Královehradecký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.