JičínDnes.cz
JičínDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | Jičín a Královehradecký kraj

D35 z Úlibic do Hořic: Za rok by se mohlo začít stavět 16 km dálnice

3. 2. 2023 | Ředitelství silnic a dálnic pokročilo s přípravou dalšího úseku dálnice D35. Ministerstvo dopravy dle serveru zdopravy.cz ve čtvrtek zahájilo stavební řízení na 76 hlavních stavebních objektů nového úseku Úlibice – Hořice.

Nový primář ARO nastoupí v březnu. Jičínská nemocnice je stabilní, říká ředitel

3. 2. 2023 | /ROZHOVOR/ Uzávěrka přihlášek na post nového primáře ARO jičínské nemocnice byla posledního ledna, už první únorový den se ze zájemců podařilo vybrat vhodného kandidáta.

VIDEO: Přednáška seniory učila, jak si dávat majzla před podvodníky

2. 2. 2023 | Ve středečních odpoledních hodinách se v prostorách městského úřadu v Jičíně uskutečnilo setkání se seniory sdružujících se ve sjednocené organizaci nevidomých a slabozrakých.

Jičínská nemocnice opět mění primáře. Situace se stabilizuje, slibuje kraj

2. 2. 2023 | K poslednímu lednu opustil jičínskou nemocnici další lékař. Koncem loňského roku podal výpověď primář anesteziologicko-resuscitačního oddělení (ARO) Radek Majerčin. „Jedná se o nekompatibilitu dvou světů, názorů a moji reakci na situaci, kdy je evidentní, že nemocnice pod panem ředitelem padá,“ vysvětlil Deníku důvod svého odchodu Majerčin.

Prvním občánkem Jičína je Daniel Novák. Přispěchal na svět mnohem dříve

1. 2. 2023 | První Jičíňáček letošního roku Daniel Novák se narodil 3. ledna ve 02:16 hodin v jičínské oblastní nemocnici. Ve středu 1. února s ním rodiče Petra a Jan Novákovi zavítali do pracovny k panu starostovi Janu Malému. Setkání v porodnici nebylo možné, chlapeček se narodil o měsíc a kousek dříve. Vyžadoval zvláštní péči.

Zdroj: https://jicinsky.denik.cz | Další zprávy »
14:13:39 | 03.02.2023

Pro děti je zahrada ostrovem a potok veletokem… Lázně Bělohrad a Svatopluk Hrnčíř. Glosa Iva Fencla

Pro děti je zahrada ostrovem a potok veletokem… Lázně Bělohrad a Svatopluk Hrnčíř. Glosa Iva Fencla

24. 1. 2023 | Redaktor a spisovatel Svatopluk Hrnčíř (1926 - 2014) byl skromný, což si pamatuji taky na základě vlastní zkušenosti. Jednak jsem jej zpovídal pro časopis, ale srazili jsme se i na půdě České společnosti Sherlocka Holmese. Řekl, že nenapsal za celý život vůbec nic pro dospělé a že jsou výjimkou leda texty pro Bělohradské listy.

Náchodský zámek drží smutek, odešla medvědice Dáša. Proč neposlechli spisovatele Škvoreckého? Z dobrého důvodu

Náchodský zámek drží smutek, odešla medvědice Dáša. Proč neposlechli spisovatele Škvoreckého? Z dobrého důvodu

18. 1. 2023 | Kdybychom byli v pohádce, byl by na znamení smutku náchodský zámek nyní obestřen černým flórem. Nečekaně zemřela medvědice Dáša, která žila ve zdejším medvědáriu dlouhá léta. Doufejme, že její spolubydlící medvěd Ludvík má před sebou delší život.

Jak jsem vyřešil ukrajinskou otázku. Svět Tomáše Koloce

Jak jsem vyřešil ukrajinskou otázku. Svět Tomáše Koloce

11. 12. 2022 | Před pár týdny proběhla v našem městě zvláštní vernisáž. Před kostelem byly vystaveny ohořelé vraky tří aut, které byly zničeny během ruské okupace východní Ukrajiny. Na přistaveném panelu byly napsány jejich značky a povolání jejich majitelů: KIA Cerato patřila trenérovi plavání, Chevrolet Captiva generálnímu řediteli mezinárodní sportovní asociace a majitel třetího vozu, Fordu Mustang Convertible, zůstal z bezpečnostních důvodů anonymní. ...

Věci, které se snadno zapomenou. Inspiroval mě zápisník pradědečka z první světové, přesně tak se jmenoval, vysvětluje spisovatelka

Věci, které se snadno zapomenou. Inspiroval mě zápisník pradědečka z první světové, přesně tak se jmenoval, vysvětluje spisovatelka

27. 10. 2022 | ROZHOVORY NA OKRAJI Magistra Eva Černošová (*13. 07. 1982), rozená Kulhánková, je navíc pedagožkou a předsedkyní Střediska východočeských spisovatelů. 13. července tohoto roku mimo jiné oslavila své kulatiny. O její tvorbě i osobním životě jsme si pohovořili v následujícím interview.

Úpadek sociálních služeb v České republice na vlastní kůži. Svět Tomáše Koloce

Úpadek sociálních služeb v České republice na vlastní kůži. Svět Tomáše Koloce

23. 10. 2022 | Tisková zpráva serveru Profesia.cz uvádí: „Růst platů zaměstnanců ve zdravotnictví a sociálních službách byl v posledních třech letech rekordní, a to o 28 procent. Přesto se zdravotnická (i sociální) zařízení stále potýkají s nedostatkem personálu.“ Jako dlouholetý pracovník v sociálním oboru a částečně i ve zdravotnictví jsem v tomto textu na základě svých osobních zkušeností shrnul důvody tohoto jevu. ...

Zdroj: krajskelisty.cz/kralovehradecky-kraj/ | Další zprávy »
14:13:40 | 03.02.2023

Pátek 3.2.2023
Královehradecký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes