JičínDnes.cz
JičínDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | Jičín a Královehradecký kraj

Sezóna jahod: Místní farmáři soupeří s Polskem, na Jičínsku chystají samosběry

8. 6. 2023 | Sezóna jahod je tu! Reportérka Deníku zjistila kolik letos na Jičínsku zaplatíte za kilo červených lahodných plodů, kde je nakoupíte, odkud pochází a kdy se vám vyplatí z Českého ráje vyrazit za levnějším ovocem do Polska.

Rockové legendy, reggae pohoda, divadlo i Pohádka. Jičínsko ovládnou festivaly

7. 6. 2023 | Léto nadupané festivaly všeho druhu. Sezóna na Jičínsku opět slibuje několikadenní legendární hudební nálože, vyhlášené literární a divadelní festivaly, jednodenní novinky i alternativní umělecké víkendy. Sezónu už po dvaatřicáté uzavře festival Jičín - město pohádky, kde se letos s tématem Pohádkové oKouzlení bude čarovat při poslechu velikánů současné české písničkářské scény, Pavla Calty a Voxela&spol. ...

Nezletilé volavky opět uspěly. Alkohol jim v kraji prodala polovina obchodníků

6. 6. 2023 | Česká obchodní inspekce poslala mladistvé figuranty pro alkohol nebo cigarety, ve většině případů byli úspěšní. Elektronické cigarety, tabák i alkohol si v Hradci, Ústí nad Orlicí, Moravské Třebové nebo Hořicích a Trutnově, koupil i 15letý. Za porušení zákona obchodníkům hrozí pokuta až do výše 1 milionů korun.

Prach, bláto a bagry. Tak se žije lidem v blízkosti stavby obchvatu Nové Paky

5. 6. 2023 | /VIDEO/ Reportérka Deníku vyrazila na místo stavby obchvatu Nové Paky, aby zjistila, jaký má dopad na život obyvatel. Místní si stěžují hlavně na všudypřítomný červený prach. Přitom vysvobození by mělo přijít až v červenci 2025.

FOTO: Dětský den v Pecce aneb také Práce 158x jinak

5. 6. 2023 | Velmi početný dav návštěvníků všech věkových kategorií se v sobotu stal již neodmyslitelnou součástí vydařeného dětského dne uspořádaného v místním kempu v obci Pecka.

Zdroj: https://jicinsky.denik.cz | Další zprávy »
08:14:25 | 09.06.2023

Čest práci? Děláte si srandu?! Svět Tomáše Koloce

Čest práci? Děláte si srandu?! Svět Tomáše Koloce

1. 5. 2023 | První květen byl pro naše předky svátkem lásky, ale to dnes už ví jen maturanti, kteří se ke zkoušce z češtiny učí Máchův Máj. Svátkem lásky je dnes americký únorový Svatý Valentýn. Prvního května se tedy dnes namísto lásky slaví práce, což je také svátek původně americký, na paměť chicagské generální stávky za osmihodinovou pracovní dobu, během níž byly v květnu 1886 v USA na demonstracích zastřeleny a za následné protesty popraveny desítky lidí. Pro minulý režim, jehož pozdravem bylo Čest prác ...

Je lepší být invalidní, nebo mrtvý? Odpověď sociálky promptně do tří měsíců. Svět Tomáše Koloce

Je lepší být invalidní, nebo mrtvý? Odpověď sociálky promptně do tří měsíců. Svět Tomáše Koloce

22. 4. 2023 | Před rokem, na přelomu zimy a jara, mě sklátil koronavirus (v sociální práci na dvousměnný denně-noční provoz, nota bene s postiženými, je to hned, spíš jsem se divil, že na mě došlo tak pozdě). Průběh se obešel bez hospitalizace, ale ne bez následků. Díky kolegyni, bývalé vrchní sestře z nemocnice, mě v reálných termínech (v řádu protekčních měsíců, ne – jak je zvykem – roků) objednali do postcovidové poradny, kde mi posléze přidělili stroj, který mi pomáhá dýchat, a napsali mi doporučení, díky ...

Nejpitomější idea doby: Kdo bude žvatlat anglicky, nebude válčit. Svět Tomáše Koloce

Nejpitomější idea doby: Kdo bude žvatlat anglicky, nebude válčit. Svět Tomáše Koloce

25. 3. 2023 | Zamyšlení nad jednou myšlenkou, jíž dnes podléhají i mnozí moudří. Plus logický důkaz její nesmyslnosti.

Co nesníme, to zplynujeme, máme z toho elektřinu, teplo i hnojivo. Hradec rozjel akci gastroodpad

Co nesníme, to zplynujeme, máme z toho elektřinu, teplo i hnojivo. Hradec rozjel akci gastroodpad

7. 3. 2023 | Kolik zbytků z kuchyně skončí ve směsném odpadu? Zjišťovali to v Hradci Králové a čísla město přiměla k rozsáhlé akci, která má za úkol naučit občany bioodpad třídit a ukládat do speciálních popelnic. Proč? Bioodpad se dá beze zbytku využít a nemusí hnít na skládkách.

Pro děti je zahrada ostrovem a potok veletokem… Lázně Bělohrad a Svatopluk Hrnčíř. Glosa Iva Fencla

Pro děti je zahrada ostrovem a potok veletokem… Lázně Bělohrad a Svatopluk Hrnčíř. Glosa Iva Fencla

24. 1. 2023 | Redaktor a spisovatel Svatopluk Hrnčíř (1926 - 2014) byl skromný, což si pamatuji taky na základě vlastní zkušenosti. Jednak jsem jej zpovídal pro časopis, ale srazili jsme se i na půdě České společnosti Sherlocka Holmese. Řekl, že nenapsal za celý život vůbec nic pro dospělé a že jsou výjimkou leda texty pro Bělohradské listy.

Zdroj: krajskelisty.cz/kralovehradecky-kraj/ | Další zprávy »
08:14:26 | 09.06.2023

Inovativní spojení: Kreativita a úřední byrokracie v Královéhradeckém kraji

5. 6. 2023 | Královéhradecký kraj se snaží podpořit kreativitu a inovaci v rámci veřejné správy. Připravuje regionální setkání pracovníků kultury 13. června. Současně, ve spolupráci s dalšími organizacemi zajišťuje zdarma dopravu na konferenci Kreativní byrokracie 19. června v Praze, kde bude možné načerpat inspiraci od českých nebo zahraničních kolegů.

Zdroj: kr-kralovehradecky.cz | Další zprávy »
08:14:26 | 09.06.2023

Pátek 9.6.2023
Královehradecký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes