JičínDnes.cz
JičínDnes.cz » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | Jičín a Královehradecký kraj

Malování je hobby i forma meditace, říká sobotecký umělec Milan Hoferik

31. 7. 2021 | Už od dětství ho bavilo umění. Když se Milan Hoferik ze Sobotky rozhodoval, kam jít na střední školu, zvítězila praktičnost a místo na uměleckou průmyslovku se dal na elektrotechniku. Dnes si svůj sen po několika desítkách let plní a chystá svou první výstavu. "Hlavně chci rodině a přátelům ukázat, čím jsem se poslední čtyři roky zabýval," říká Hoferik.

OBRAZEM: Liška Bystrouška přijela na krátké turné po Jičínsku

29. 7. 2021 | V Bílovicích u Brna stojí hájovna. V ní žije revírník Leoš se svou ženou Vendulou a přátelskou, lidmi vychovanou Liškou Bystrouškou. Hodinové divadelní představení plné tance, zpěvu, loutek, kreseb i skrytých vtipů pro dospělé přijelo na Jičínsko ve středu 28. července představit brněnské Divadlo DNO. "Odpoledne jsme zaplnili hlediště ve Staré Pace a večer potom Valdštejnskou lodžii. Jezdíme sem moc rádi, ten prostor je nádherný a diváci skvělí," pochvaloval si po představení představitel revírn ...

Znovu po pěti letech. The Beatles Veteran Club roztančili park před letním kinem

25. 7. 2021 | /FOTO/ Yesterday, Let It Be nebo Hey Jude. Texty legendární kapely The Beatles, ač v angličtině, dnes znají lidé napříč věkovým spektrem po celém světě. V pátek se o tom mohli přesvědčit i Jičíňané - Biograf Český ráj si pro ně připravil netradiční večírek na oslavu jedné z nejlepších hudebních skupin všech dob.

Tradiční Sobotecký jarmark letos nebude. Do cesty mu vstoupila nová opatření

22. 7. 2021 | Po dlouhých spekulacích, přípravách a těšení na oblíbený Sobotecký jarmark a festival řemesel se pořadatelé tento týden definitivně rozhodli, že se letošní ročník neuskuteční. Akce, která se pravidelně koná na konci letních prázdnin, není podle organizátorů slučitelná se změnou opatření, která vstoupila v platnost v pondělí 12. července.

Šarmantní, statečný chlap. Okouzloval inteligencí, vzpomínají kolegové na Lasicu

19. 7. 2021 | Česko i Slovensko se jen těžko vzpamatovávají z úmrtí Milana Lasici přímo na jevišti. Oblíbenému herci, baviči, hudebníkovi, režisérovi i spisovateli bylo 81 let. Na jeho úmrtí již zareagovali někteří z Lasicových kolegů. Přečtěte si jejich reakce. 

OBRAZEM: Nakaženi tvořivostí. Vítovi představili výstavu keramiky a dřevořezby

18. 7. 2021 | Od pátku je možné si v Památníku K. V. Raise v Lázních Bělohradě prohlédnout, co dokáže jedna umělecká rodina, když jsou její členové "nakaženi tvořivostí". Právě tak je pojmenovaná výstava figurální keramiky a dřevořezby z dílny Daniely a Jiřího Vítových z Hořeňáku.

Polovina štábu je z hradeckého kraje, říká režisérka filmu Superžena Eva Toulová

5. 7. 2021 | Na několika místech Královéhradeckého kraje v těchto dnech můžete v těchto dnech potkat filmový štáb, který zde natáčí romantickou komedii Superžena. Snímek, ve kterém si zahrají Igor Bareš, Matouš Ruml, Natálie Grossová nebo režisérka filmu Eva Toulová, se kromě Prahy natáčí převážně v hradeckém regionu.

FOTO: Malí hudebníci si v parku převzali ocenění ze soutěže Jičínská notička

30. 6. 2021 | Většinu školního roku měly kromě škol a školek zavřeno také volnočasové spolky včetně těch uměleckých. Hudebně, výtvarně a tanečně nadané děti na Jičínsku ale ani v době covidu nezahálely.

FOTO: Jako z jiného světa. Duševní očistu završila v Lodžii Svatojánská slavnost

28. 6. 2021 | V sobotu v podvečer se v parku pod Valdštejnskou lodžií uskutečnilo zvláštní soirée. Týdenní program Dušebudky v Jičíně zde zakončila velkolepá Svatojánská slavnost, kterou uspořádalo Valdštejnské imaginárium ve spolupráci se spolkem Péče o duševní zdraví. A právě o psychické pohodě celý večer byl.

FOTO: První Prodloužený víkend v Jičíně nabídl dětem pohádku O kohoutkovi

21. 6. 2021 | Jičínské Prodloužené víkendy jsou vlajkovou lodí kulturního léta ve městě.

Zdroj: https://jicinsky.denik.cz | Další zprávy »
10:13:21 | 31.07.2021

Sobota 31.7.2021
Královehradecký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.