JičínDnes.cz
JičínDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Jičínský deník - zprávy

Z regionu

Jičínský deník - zprávy Zdroj: Jičínský deník - zprávy |

Sezóna jahod: Místní farmáři soupeří s Polskem, na Jičínsku chystají samosběry

8. 6. 2023 | Sezóna jahod je tu! Reportérka Deníku zjistila kolik letos na Jičínsku zaplatíte za kilo červených lahodných plodů, kde je nakoupíte, odkud pochází a kdy se vám vyplatí z Českého ráje vyrazit za levnějším ovocem do Polska.

Rockové legendy, reggae pohoda, divadlo i Pohádka. Jičínsko ovládnou festivaly

7. 6. 2023 | Léto nadupané festivaly všeho druhu. Sezóna na Jičínsku opět slibuje několikadenní legendární hudební nálože, vyhlášené literární a divadelní festivaly, jednodenní novinky i alternativní umělecké víkendy. Sezónu už po dvaatřicáté uzavře festival Jičín - město pohádky, kde se letos s tématem Pohádkové oKouzlení bude čarovat při poslechu velikánů současné české písničkářské scény, Pavla Calty a Voxela&spol. ...

Nezletilé volavky opět uspěly. Alkohol jim v kraji prodala polovina obchodníků

6. 6. 2023 | Česká obchodní inspekce poslala mladistvé figuranty pro alkohol nebo cigarety, ve většině případů byli úspěšní. Elektronické cigarety, tabák i alkohol si v Hradci, Ústí nad Orlicí, Moravské Třebové nebo Hořicích a Trutnově, koupil i 15letý. Za porušení zákona obchodníkům hrozí pokuta až do výše 1 milionů korun.

Prach, bláto a bagry. Tak se žije lidem v blízkosti stavby obchvatu Nové Paky

5. 6. 2023 | /VIDEO/ Reportérka Deníku vyrazila na místo stavby obchvatu Nové Paky, aby zjistila, jaký má dopad na život obyvatel. Místní si stěžují hlavně na všudypřítomný červený prach. Přitom vysvobození by mělo přijít až v červenci 2025.

FOTO: Dětský den v Pecce aneb také Práce 158x jinak

5. 6. 2023 | Velmi početný dav návštěvníků všech věkových kategorií se v sobotu stal již neodmyslitelnou součástí vydařeného dětského dne uspořádaného v místním kempu v obci Pecka.

VIDEO: Kolony ve Starém Místě brzy skončí. V pátek se stálo až do Čejkovic

3. 6. 2023 | Uplynulé dva týdny byly pro řidiče pendlující mezi Jičínem a Kopidlnem mnohdy velmi úmorné. Kvůli budování chodníku podél silnice I/32 ve Starém Místě řídily v pár metrů dlouhém úseku dopravu semafory.

Mladí zdravotníci ošetřovali v parku otevřenou zlomeninu i zranění z autonehody

2. 6. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Tolik zranění najednou Zámecký park v Jičíně už dlouho neviděl. Naštěstí na pomoc přispěchali mladí zdravotníci z Královéhradeckého a Pardubického kraje, kteří se utkali v ošetřování namaskovaných boulí, odřenin, zlověstně vyhlížejících otevřených zlomenin, infarktu a dalších reálně vyhlížejících situací, se kterými si mnohdy neumí poradit ani dospěláci. Žáci základních škol z celého regionu soutěžili o postup do celostátního kola. V loňském roce region reprezentoval tým z Jičína, ...

Paraglidista na Jičínsku zůstal viset na stromě. Je to už třetí případ za týden

2. 6. 2023 | V lesním terénu v katastru obce Lužany se v koruně listnatého stromu zachytil muž s padákem  a zůstal viset asi 20 metrů nad zemí. Stalo se to ve čtvrtek 1. června krátce po poledni. Paraglidistu přijeli sundat profesionální hasiči z Jičína a lezecká skupina hasičů ze stanice Trutnov. Za týden je to už třetí případ takové záchrany.

Konec pokut a hledání automatů. V Jičíně brzy zaplatíte parkování přes aplikaci

1. 6. 2023 | Příjezd autem do jičínského centra může být pro přespolní velmi stresující. Proplétání uličkami a přeplněným náměstím a hledání parkovacího místa mnohdy korunuje neznalost parkovacích zón a umístění parkovacích automatů. Na konci dne pak na řidiče za stěračem čeká nepříjemný vzkaz od městské policie.

Meterorologové vyvinuli pro starosty mobilní aplikaci výstrah před počasím

1. 6. 2023 | /VIDEO/ Cílem mobilní aplikace je co nejrychleji sdílet informace v době hrozících nebezpečných hydrometeorologických jevů - a to pro konkrétní lokalitu, o jejíž bezpečí se starostové či hejtmani mohou včas postarat. V době akutního ohrožení bouřkami či povodněmi přijde zaregistrovaným uživatelům upozornění prostřednictvím SMS. Je možné také dostat varování před dalšími jevy. Podívejte se na videonávod k aplikaci. ...

Víte, že pivo hlídá Velký bratr? Kontroluje spotřebu i kvalitu v hospodách

31. 5. 2023 | Světu nových technologií neunikly ani pivovary. Plzeňský Prazdroj loni přišel s unikátní váhou se senzory, která v obchodech analyzuje chování zákazníků a zjišťuje, odkud pivo nejčastěji mizí z regálů. A humpolecký Bernard nyní začal nabízet aplikaci, která umožňuje hostům v hospodách a restauracích hodnotit kvalitu piva.

Pohřešovaný třiadvacetiletý muž byl nalezen v pořádku

31. 5. 2023 | V úterý krátce před půlnocí přijali policisté oznámení o pohřešování 23letého muže, který byl naposledy viděn kolem 13. hodiny na Valdštejnově náměstí v Jičíně. Od té doby o sobě nedal vědět. Až do středeční čtrnácté hodiny, kdy byl v pořádku vypátrán na Mladoboleslavsku.

Policisté pátrali po chlapci s autismem z Jičína. Našel se v České Skalici

31. 5. 2023 | Policisté vyhlásili pátrání po třináctiletém chlapci z Jičína, trpícím autismem. V úterý 30. května po poledni odešel ze školy z části Soudná, domů se nevrátil a ani o sobě nedal vědět. Chlapce se podařilo vypátrat v pozdních nočních hodinách v České Skalici. 

Sousedské vztahy na vesnicích se horší. Projevy venkova řeší už i ombudsman

30. 5. 2023 | V úterý 30. května se po celém světě slaví Svátek sousedů. Ne všechny sousedské vztahy jsou však ideální. Hlavně pak na vesnicích, které se v posledních letech staly novým domovem „přeběhlíků“ z města. Jen v roce 2021 se dle dat Českého statistického úřadu na venkov přestěhovalo 73 tisíc lidí. A ne všichni si zvykli na odlišnosti od města. 

Začíná nejnáročnější fáze stavby obchvatu Nové Paky. Přinese dopravní omezení

30. 5. 2023 | Do výkusu lesa nad Štikovskou roklí se zakously bagry a odhalily typickou novopackou červenou zeminu. Pro Novou Paku tím v těchto dnech začíná jedna z nejnáročnějších etap stavby obchvatu silnice I/16. Přeložka, která odvede frekventovanou a těžkou nákladní dopravu z centra města, si v následujících dvou letech vyžádá četná omezení dopravy, už v příštích dnech a týdnech budou postupně náklaďáky navážet beton, betonářskou ocel a těžké stroje na staveniště nejdelší estakády na trase obchvatu. ...

Lepší než drátem do oka. Knížku o depresi pokřtila autorka v železnické vinici

29. 5. 2023 | Příběh Štěpánky Živčákové v posledním roce oslovil mnoho lidí. Mladá trenérka psů a máma dvou dětí se rozhodla vystoupit veřejně s tématem, o kterém se nemluví, a začala pořádat besedy na téma deprese. Duševní nemoc jí před deseti lety vstoupila do života a Štěpánku tohle setkání málem stálo život.

Nejcennější místa Prachovských skal střeží ochránci přírody s policisty

26. 5. 2023 | Společné hlídky policistů obvodního oddělení Jičín a Sobotka se strážcem chráněné krajinné oblasti - přírodní rezervace Prachovské skály Milošem Zemanem se opět po roce zaměřují na neukázněné turisty. 

Archeologové na Jičínsku objevili část antické nádoby z 5. století př. n. l.

26. 5. 2023 | Archeologové v trase budoucí dálnice D35 u obce Milovice u Hořic na Jičínsku letos našli pozůstatky antické nádoby z 5. století před naším letopočtem s figurálními motivy. Zbytky nádoby našli vědci na nově objeveném sídlišti z časné doby laténské, tedy z období Keltů.

Jde to i bez šalování. Česko poznává kouzlo 3D tisku už i ve stavebnictví

25. 5. 2023 | 3D tisk má ve stavebnictví velkou budoucnost. Svou cestu si postupně razí nejen ve světě, ale i v české kotlině. Stavebníkům tato technologie šetří čas i peníze, architekti díky ní mohou volit odvážnější tvary.

Jezuitská kolej čeká na analýzu o jejím dalším využití

24. 5. 2023 | Rada města Jičín schválila nabídku společnosti One Advisory na poskytnutí poradenských služeb a zpracování analýzy o možnosti dalšího využití jezuitské koleje. Zástupci města mají obecnou představu, jak by se tato rozsáhlá a stále nedostatečně vytížená historická památka mohla využít – místnosti by se mohly postupně zaplnit různými službami. Jak tato idea bude uskutečnitelná, na to právě odpoví poptávaná analýza. ...Zpravodajství JičínDnes.cz

Česká ekonomika balancuje na hraně, hrubý domácí produkt v 1. čtvrtletí stagnoval

Hrubý domácí produkt v 1. čtvrtletí stagnoval. Pokračoval reálný propad spotřeby domácností a nižší byla i tvorba zásob. Na druhé straně sílila zahraniční poptávka, což se projevilo silným růstem hrubé přidané hodnoty ve zpracovatelském průmyslu. ...

Polovina obchodníků na východě Čech prodala alkohol mladistvým

Česká obchodní inspekce Královéhradeckého a Pardubického kraje provedla v květnu mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na prodej alkoholických nápojů a ...

Ujel mu v Hořicích vlak, tak ukradl dodávku

JIČÍNSKO - Muž s platným zákazem řízení najezdil s kradenou dodávkou 500 km.

Policisté objasnili krádeže luxusních vozů, cizinci skončili ve vazbě

Cizinci odcizili napříč několika kraji velmi sofistikovaným způsobem přes desítku luxusních vozidel. Hrozí jim až osmileté tresty. ...

Páteční Muzejní noc láká i na Hučák v centru Hradce Králové

Hradec Králové - Letošní ročník celorepublikového Festivalu muzejních nocí 2023 se v Hradci Králové a okolí uskuteční už po šestnácté, tentokrát 19. k ...Pátek 9.6.2023
Královehradecký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes