JičínDnes.cz
JičínDnes.cz » Zprávy » Vaše zprávy » Článek v rubrice Z regionu

Masarykova věž v Hořicích dosáhne konečně 40 metrů

26.01.2018
HOŘICE - Město Hořice připravuje v rámci připomínky 100. výročí vzniku samostatného československého státu projekt dostavby Masarykovy věže samostatnosti. Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje na konci roku 2017 schválilo záměr převzetí záštity nad projektem. Rada předložila zastupitelstvu ke schválení návrh smlouvy s finanční podporou projektu v celkové výši šesti milionů Kč.
Masarykova věž v Hořicích dosáhne konečně 40 metrů | Foto: Královéhradecký kraj
"Dostavba Masarykovy věže samostatnosti se stane symbolickým sepjetím první republiky s dnešní dobou a věřím, že z ní bude významný turistický cíl i nad rámec našeho regionu. Podpora dostavby je součást projektů, které se váží s "osmičkovým" výročím, které si letos připomínáme," řekl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

Projekt s odhadovanými náklady ve výši 15 milionů korun má mít vícezdrojové financování, na němž by se vedle kraje a města Hořice měla podílet i některá ministerstva. Vedle finanční podpory od kraje, které spočívá v poskytnutí částky dvou milionů korun ročně v letech 2018 až 2020, zastupitelé již na konci roku 2017 schválili také převzetí záštity nad projektem.

"Záměr má velkou symboliku s ohledem na letošní výročí vzniku Československé republiky. Technické řešení dostavby plně respektuje původní návrh včetně použitých materiálů a technologií. Již samotný průběh prací a především jejich výsledek bude velkým lákadlem, které zatraktivní nejen samotné město Hořice, ale celý region," vysvětlil radní Pavel Hečko odpovědný za oblast regionálního rozvoje, grantů, dotací a cestovního ruchu.

Na dostavbě by se měla podílet Střední průmyslová škola sochařská a kamenická v Hořicích, jejímž zřizovatelem je Královéhradecký kraj.

Masarykova věž se budovala v letech 1926 až 1937 a dosáhla výšky 25 metrů. Celková výška věže po dostavbě má být 40 metrů.
Autor: Sylvie Velčovská

Kraj upozorňuje na potřebnost náhradních rodičů. V září uspořádá týden pěstounství

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ pořádá ve spolupráci s městskými úřady a neziskovými organizacemi na podporu náhradní rodinné péče Týden pěstounství Královéhradeckého kraje. Ten proběhne ve dnech 24. až 29. září 2018 a nabídne program pro odbornou ale i ...

Multifunkční pavilon jičínské nemocnice projde rekonstrukcí

20.06.2018 | Z regionu

JIČÍN - Představitelé Královéhradeckého kraje, Zdravotnického holdingu, města Jičína jednali s lékaři o plánované rekonstrukci pavilonu A jičínské nem ...

Vloupání do rodinných domů na Jičínsku

13.06.2018 | Krimi

Policisté během včerejšího dne přijali na tísňové lince 158 dvě oznámení o vloupání do rodinných domů na Jičínsku. ...

Tatra s asfaltovou směsí skončila ve stromě

13.06.2018 | Krimi

Jičínští dopravní policisté včerejšího dne po čtrnácté hodině vyjížděli k dopravní nehodě, ke které došlo na silnici III. třídy v Dolním Lochově ve sm ...

Střet kamionu s osobním vozidlem skončil zraněním

13.06.2018 | Krimi

V pondělí krátce po poledni došlo na tříproudové silnici I. třídy číslo 16 v katastru obce Sobotka - Šalanda k dopravní nehodě. Pětašedesátiletá žena ...Sobota 18.8.2018
Královehradecký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.