JičínDnes.cz
JičínDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Jičínský deník - zprávy

Z regionu

Jičínský deník - zprávy Zdroj: Jičínský deník - zprávy |

KVÍZ: Poznáte vlajky měst a obcí na Jičínsku? Otestujte své znalosti

1. 4. 2023 | Víte, co je vexilologie? Je to pomocná věda historická, obdoba heraldiky, která se zabývá studiem vlajek a praporů. Zabývá se jejich podobu, historií, funkcí, symbolikou i způsoby používání. Vlajky měst a obcí jsou různorodé. Někdy velmi jednoduché, někdy pestré, barevné… Dokážete přiřadit vlajky městům a obcím na Jičínsku? Vyzkoušejte si své znalosti v kvízu. 

Česká pošta zruší pobočku v Jičíně Na Jihu. Z Bunkru od července dopis nepošlete

31. 3. 2023 | Česká pošta zveřejnila seznam 300 poboček, které plánuje od 1. července při plánované reogranizaci zavřít. Na Jičínsku se to týká jediného místa, poštovní pobočky v takzvaném Bunkru na Novém Městě v Jičíně. Malá pošta spadá pod hlavní pobočku v Šafaříkově ulici, svými službami ale pokrývá obyvatele celé jižní části města.

V zajetí Extáze. Rodný dům kontroverzního spisovatele jde k zemi na výročí smrti

31. 3. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Přestože je spisovatel Josef Kocourek už 90 let po smrti, jeho svobodomyslné, eroticky odvážné a místy temné knihy, stále vzrušují mnoho lidí. Velmi složitá postava české literatury se narodila v domě č. p. 16 v Brdě u Nové Paky. A právě tento dům, kde také Kocourek 31. března 1933 v čerstvých 24 letech zemřel na tuberkulózu, půjde v nejbližší době k zemi. To zájem o jeho osud ještě umocnilo. ...

Zkáza českých vajec? Po sadařích zvažuje konec podnikání pětina chovatelů slepic

31. 3. 2023 | Zatímco ovocnáři redukují své sady a místo jabloní sejí rentabilnější obilí, chovatelé slepic přemýšlí, co s prodělečnými chovy. V letošním roce přemýšlí nad redukcí chovu pětina podniků a lidé z oboru upozorňují, že může dojít k celkovému zániku českých drůbežářů.

Nová auta od Globusu a Konta Bariéry budou pomáhat hendikepovaným v Nové Pace

31. 3. 2023 | Globus a Konto Bariéry spolupracují od od roku 2002. Od té doby se jim podařilo dobročinným organizacím, které pečují o hendikepované, imobilní seniory či děti a další znevýhodněné občany, předat 89 vozů. Letos jedno ze tří darovaných aut dostane i organizace Život bez bariér z Nové Paky.

Nové Město v Jičíně přijde o pobočku České pošty

31. 3. 2023 | Česká pošta zveřejnila seznam 300 poboček, které plánuje od 1. července při plánované reogranizaci zavřít. Na Jičínsku se to týká jediného místa, poštovní pobočky v takzvaném Bunkru na Novém Městě v Jičíně. Malá pošta spadá pod hlavní pobočku v Šafaříkově ulici, svými službami ale pokrývá obyvatele celé jižní části města.

Miletín se bouří proti stavbě domova se zvláštním režimem. Rozhodnutí se odkládá

31. 3. 2023 | /FOTO, VIDEO/ V malebném koutě Miletína v těsné blízkosti Erbenovy naučné stezky by měly v následujících letech vyrůst budovy nového pobytového sociálního zařízení. Domov se zvláštním režimem by měl sloužit lidem se stařeckou demencí, po mrtvicích a úrazech mozku a klientům, kteří se potřebují rehabilitovat do běžného života po ukončení léčby některých duševních nemocí.

Sobotka má novou oficiální vlajku. Zavlaje při Šrámkově festivalu i na jarmarku

29. 3. 2023 | Při slavnostních příležitostech města i vesnice vyvěšují reprezentační symboly, mezi které na komunální úrovni patří především znak a vlajka. Město Sobotka v uplynulém roce díky přispění heraldika a vexilologa Jana Tejkala získalo novou moderně zpracovanou vlajku a spolu se znakem se ji podařilo zaregistrovat do databáze REKOS Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Téměř 400 přestupků za tři dny. Rekordman jel rychlostí 158 kilometrů za hodinu

29. 3. 2023 | Dopravní policisté v Královéhradeckém kraji za tři dny odhalili bezmála 400 dopravních přestupků. V téměř 300 případech řidiči překročili rychlost.

Jičín pochodoval za Rumcajsem. Proměnlivé počasí neodradilo 7,5 tisíce lidí

27. 3. 2023 | /FOTO/ Na již 55. ročník tradičního Pochodu za Rumcajsem se v sobotu 25. března vydali turisti, sportovci i rodiny s dětmi z Jičína a širokého okolí. Jeden z nejnavštěvovanějších pochodů pořádaných Klubem českých turistů v Česku letos podle pořadatelů přilákal bezmála 7 500 lidí.

Kde končí vysloužilé cigarety? Nepálí se. Tímto způsobem se mění v drť

27. 3. 2023 | Každý rok se v České republice zlikvidují desítky milionů krabiček klasických i zahřívaných cigaret. Jedny končí v důsledku konce platnosti kolků, jiné zase kvůli jejich absenci při pašování. Panuje mýtus, že se cigarety pálí. To však není pravda, tabákové laskominy totiž končí v drtičce. Jako hnojivo je však použít nelze.

Mezi Lázněmi Bělohrad a Starou Pakou nepojedou vlaky. Nahradí je autobusy

24. 3. 2023 | Na trati Chlumec nad Cidlinou – Trutnov hl.n. se chystá od pondělí 27. března výluka. Důvodem je údržba a oprava kolejí, odstranění vegetace v blízkosti trati, zvýšení bezpečnosti železničního provozu a udržení technického stavu trati. K přerušení provozu vlaků na trati č. 040 v úseku Lázně Bělohrad – Stará Paka dojde od 27. března od 8 hodin nepřetržitě do 5. dubna do 17 hodin.

Ve Smetanových sadech se kácí a prořezává. Startuje první etapa revitalizace

23. 3. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Od prvního jarního dne ožívají hořické Smetanovy sady dlouho chystanou a hojně diskutovanou revitalizací.

Útulků v hradeckém kraji je málo. Ve Dvoře končí, Náchod chce mít vlastní

23. 3. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Broumovský zvířecí útulek je jediný na Náchodsku, proto města a obce v okolí musí převážet nalezené psy a kočky do okolních okresů. Situace se zhoršila i tím, že přibývá majitelů, kteří se svých mazlíčků pokouší zbavit kvůli finanční tísni.

Radši jsem nakoupila flašky než jídlo. Pomohla terapie, říká bývalá alkoholička

22. 3. 2023 | Kladný vztah k alkoholu měla Jana už od střední školy, ale když odešla studovat a odstěhovala se od rodičů, začala pít skoro denně. Že by se mohlo jednat o závislost na alkoholu, si však uvědomila až po státnicích, když kvůli covidu zůstala na několik týdnů zavřená sama v malém bytě v Hradci Králové.

Dnes je Světový den vody. Budeme kolibříky změny?

22. 3. 2023 | Středa 22. března je v celém světě Světovým dnem vody. OSN vyzývá každého z nás, aby se stal kolibříkem. Kolibříkem, který přináší změnu.

Kdy dostaví D35 z Olomouce do Hradce? Tady je aktuální mapa s termíny

22. 3. 2023 | Desetiletí vyhlížená dálnice D35 mezi Olomoucí a Hradcem Králové už má viditelné obrysy i termíny. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nyní zřeveřejnilo aktualizovanou mapu stavby chybějících úseků důležitého spojení mezi Moravou a Čechami. 

Hodina Země znovu i v Jičíně. Na hodinu bude zhasnuto osvětlení na náměstí

21. 3. 2023 | Jičín se připojí k Hodině Země, kdy více míst ve městě v sobotu 25. března na 1 hodinu zhasne.

Koupě čekárny se komplikuje. Město jedná o ceně, do května musí mít jasno

21. 3. 2023 | Jičínská radnice zvažuje koupi budovy bývalé čekárny na rohu Jungmannovy ulice a autobusového nádraží. Současné nádraží totiž pro cestující nezajišťuje dostatečný komfort při čekání na spoj, o plánovaném novém autobusáku si navíc místní kvůli náročnosti a finanční nákladnosti projektu zatím mohou nechat jen zdát.

OBRAZEM: V Hořicích vynesli Moranu a přivítali jaro

20. 3. 2023 | Tradiční Vítání jara v Hořicích vytáhlo na víkendovou prosluněnou procházku průvod lidí i celé rodiny s dětmi. Nechybělo "potravinové divadlo" a opékání buřtů.Zpravodajství JičínDnes.cz

Od 1. července 2023 zruší Česká pošta 300 svých poboček

Česká pošta zajistí od 1. července dostupnost poštovních služeb podle nově platné legislativy. Ta stávající počítala s 3 200 poštami po celé České republice, nově bude podle parametrů Českého telekomunikačního úřadu možné zajistit pokrytí poštovních ...

Na Jičínsku došlo k požáru penzionu, napáchal milionové škody

Penzion v části obce Brada zasáhl ve čtvrtek ráno po 8. hodině požár, který se šířil zejména po střeše a v mezistropí objektu mezi střešní konstrukcí ...

Předsedkyně Akademie věd ČR navštívila osmileté gymnázium v Hořicích

Letošní ročník celoškolního projektu HUSa, tentokrát s podtitulem VĚDCI A VYNÁLEZCI, měl stylové finále. Závěr projektu, který se prolínal téměř všemi ...

Dopravu žáků za kulturou zjednoduší nový dotační program Královéhradeckého kraje

Královéhradecký kraj usnadní prostřednictvím nového dotačního programu dopravu dětí a mládeže za kulturou napříč regionem. Finanční podporu ve výši je ...

PID: Provoz sezonních vlaků a Brdského cyklobusu začne od 25. března 2023

V sobotu 25. března 2023 opět vyjedou po zimní přestávce víkendové rekreační vlaky Pražské integrované dopravy dopravců České dráhy a KŽC Doprava, kte ...Neděle 2.4.2023
Královehradecký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes