JičínDnes.cz
JičínDnes.cz » Monitor zpráv » Celá ČR, zahraničí » Deník

Celá ČR, zahraničí

Deník Zdroj: Deník |

Červené barety nabírají nové síly. Drsné zkoušky výsadkářů nezvládne každý

1. 4. 2023 | Čeští výsadkáři nabírají nové lidi. Zájemci musejí projít náročným výběrovým řízením, v němž uspěje zhruba polovina uchazečů. Sami velitelé červených baretů tvrdí, že na zkoušky chodí lépe připraveny ženy než muži.

Čtenáři Deníku podpořili studentku medicíny. Zcela se jí změnil život

1. 4. 2023 | Deník.cz upozornil na případ studentky medicíny, která si na školu vydělává třemi brigádami. Redakci pak začaly chodit nabídky finanční pomoci pro dívku a také možnosti odborných stáží.

Češi si zvolí národního ptáka. Ministerstvo se po odmlce vrátí k anketě

1. 4. 2023 | Česko bude mít svého národního opeřence, stejně jako jej mají další země. Slib současné vládnoucí garnitury zůstal v programovém vládním prohlášení i po jeho březnové aktualizaci. Kdy však k samotné volbě dojde a jak bude probíhat, není zatím úplně zřejmé. V minulosti ministerstvo životního prostředí totiž přípravy odložilo. K chystané anketě se však chce letos vrátit. 

PODCAST: Jindřich Rajchl, nový Mussolini?

1. 4. 2023 | „Když jsme v redakci vymýšleli profil mého podcastu, napadla mě parafráze z oblíbeného seriálu Sex ve městě - Kateřina ví o politice hodně a nebojí se zeptat,“ říká redaktorka a komentátorka Deníku Kateřina Perknerová o podcastu Deníku.

Čtvrtý ze Tří králů František Peltán: Gestapo uměl naštvat, neváhal použít zbraň

1. 4. 2023 | Ačkoli jej žádný text věnovaný legendární odbojové skupině Tři králové úplně neopomíjí, zůstává „čtvrtý král“ František Peltán z celé skupiny tím nejméně známým. Právě on byl ale jako radiotelegrafista její klíčovou osobností – a jeho útěky a bitky s gestapem si nezadají ani s „pobožným střelcem“ Morávkem.

Čirý rasismus a snaha o segregaci. Romské organizace kritizují výroky Hamplové

31. 3. 2023 | Romské organizace, romští studenti i vládní zmocněnkyně pro romské menšiny se ohradili proti výrokům senátorky Jany Zwyrtek Hamplové (za Nezávislé) o tom, že by školy mohly vytvářet pro romské děti v jejich zájmu samostatné třídy. Podle nich jsou vyjádření senátorky projevem rasismu a segregace. Zwyrtek Hamplovou kritizovali také zástupci vládních stran.

PODCAST: Mohl jsem zabít sebe i syna. Vyhoření přišlo za volantem, říká Novotný

31. 3. 2023 | Práce je jádro naší identity. Hraje hlavní roli v životech většiny lidí. Jenže každý občas potřebujeme zvolnit. Vypnout. Nabrat sílu a doplnit energii. Možná i přemýšlet, jestli nám naše práce dává smysl, jakou máme motivaci v ní pokračovat. Kolik času jí věnujeme, co všechno nám bere ale i to, jak se k nám chová šéf.

Nejsme proruští a nechceme násilí, tvrdí organizátor demonstrací Jindřich Rajchl

31. 3. 2023 | Organizuje protestní demonstrace. Viní Fialovu vládu z neschopnosti. Chce se dostat do sněmovny. Tvrdí, že není proruský. Má za sebou pestrou podnikatelskou a fotbalově funkcionářskou minulost. Právník Jindřich Rajchl, předseda strany PRO. Je viditelnou figurou, a proto jsem se s ním sešla k rozhovoru.

OBRAZEM: Přes Česko se přehnaly první letošní bouřky. Tvořily působivé obrazce

30. 3. 2023 | Přes Českou republiku se ve čtvrtek večer prohnaly bouřky, které podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) k noci už slábnou. Očekávat je lze ještě hlavně na jihu Čech.

Za úniky z trestních spisů by měli být trestáni ti, co je umožnili, řekl Pavel

30. 3. 2023 | Za úniky z trestních spisů by měli být trestáni zejména ti, kteří je umožnili. Na novinářský dotaz to ve čtvrtek po návštěvě Senátu řekl prezident Petr Pavel. Reagoval tak na názor ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS), který chce zahájit debatu o zakotvení trestnosti úniků údajů z trestních spisů, což by se týkalo i novinářů a třetích osob.

Sto tisíc lidí dostaneme na náměstí jen my, tvrdí Jindřich Rajchl

30. 3. 2023 | Předseda strany PRO právník Jindřich Rajchl je organizátorem protestních protivládních demonstrací. Ta poslední se konala 11. března na Václavském náměstí pod názvem Česko proti bídě. Deník zajímalo, jaké jsou jeho cíle, proč svolává lidi do ulic a straší je prognózami, jež se nenaplňují.

Zavřou se tři stovky pošt. Nechceme už dotovat stát, stěžují si pošťáci

30. 3. 2023 | Spolu s rušením poboček by o práci mělo přijít až 1600 zaměstnanců státního podniku. Odboráři se obávají, jak listonoši nápor práce po odchodu svých kolegů zvládnou. Nejhůře na tom budou menší města.

Poštu minulá vláda neřešila. S Babišem se sejdu, řekl premiér Petr Fiala

30. 3. 2023 | Prezident Petr Pavel uvedl, že vyzve k pravidelným schůzkám premiéra a předsedu nejsilnější opoziční strany s cílem hledat společné styčné body. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš přitom na středeční demonstraci hlásal, že Fialova vláda je nejnehoráznější, nejneschopnější a nejprolhanější ze všech polistopadových. Vyslyší za takových okolností premiér prezidentovu výzvu?

Přívalový déšť i kroupy. Meteorologové varují před silnými bouřkami

30. 3. 2023 | Meteorologové dnes vydali první letošní výstrahu na bouřky. V severozápadních Čechách se mohou odpoledne a večer ojediněle objevit silné bouřky s přívalovým deštěm, nárazovým větrem o rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině a někde i malými kroupami. Aktuální výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se týká celého Ústeckého a Libereckého kraje a částí Karlovarského, Středočeského a Královéhradeckého kraje, a to od 16:00 do 21:00. ...

Covid, TBC, akcie zbrojařských firem. Dezinformátor Aleš Svoboda opět na scéně

30. 3. 2023 | Známý český dezinformátor Aleš Svoboda zveřejnil v březnu na Facebooku příspěvek zabývající se nejrůznějšími nemocemi od covidu po tuberkulózu (TBC), v němž smíchal dohromady hned několik dezinformací. Mimo jiné v něm tvrdil, že na Slovensku po migraci lidí z Ukrajiny dvacetinásobně vzrostl počet lidí s TBC a šestinásobně počet lidí s HIV. Je to ale lež.

Těžké rozhodnutí prezidenta Ludvíka Svobody: Za války musel obětovat rodinu

30. 3. 2023 | V době nástupu do funkce byl, i díky své hrdinné minulosti z období první a druhé světové války, mezi lidmi oblíbený. Vše ale změnila srpnová invaze vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968. Předposlední březnový den před 55 lety byl československým prezidentem zvolen Ludvík Svoboda. Zatímco jeho válečné zásluhy se rozebíraly dopodrobna, o politických kontroverzích z poválečné doby se mlčelo. 

Zkáza českých vajec? Po sadařích zvažuje konec podnikání pětina chovatelů slepic

29. 3. 2023 | Zatímco ovocnáři redukují své sady a místo jabloní sejí rentabilnější obilí, chovatelé slepic přemýšlí, co s prodělečnými chovy. V letošním roce přemýšlí nad redukcí chovu pětina podniků a lidé z oboru upozorňují, že může dojít k celkovému zániku českých drůbežářů.

Další nebezpečí? Novou totalitu přinesou cvrčci, věří konspirátoři

29. 3. 2023 | Milovníci konspiračních teorií varují před dalším nebezpečím pro svobodné lidstvo. Jeho zotročení, které podle nich připravují světové elity, proběhne skrze potraviny. Mimo jiné hmyzí výrobky. Na sociálních sítích proto kritizují obchodní řetězce a dopravce, kteří je zařazují do prodávaného sortimentu, nebo se drsně obouvají do škol, kde probíhá ekologická osvěta.

Pečují o vlastní i cizí děti. Školky může nahradit sousedské hlídání za peníze

28. 3. 2023 | Kvalifikovaný pečovatel, který se v domácím prostředí stará o několik malých dětí a dostává za to od státu peníze, zatímco jejich rodiče mohou být v práci. Model, který s úspěchem funguje například v Německu nebo Rakousku, u nás však dosud ne. Piráti by rádi hlídání dětí v soukromé domácnosti uzákonili také v Česku. „V poskytování předškolní péče patří Česká republika k nejhorším v Evropě,“ upozornila pirátská poslankyně Olga Richterová. Do sněmovny nyní míří zákon, který by tzv. sousedskou děts ...

Psychoterapeut: I kdyby s ním studentka flirtovala, pedagog do toho nesmí jít

28. 3. 2023 | Vysokoškolští pedagogové mají mocenské postavení, navíc bývají pro studenty autority a často i vzory. „V případě jejich sexuálního nátlaku se z vysoké školy odchází podstatně hůře než třeba ze zaměstnání,“ říká v rozhovoru pro Deník.cz klinický psycholog, psychoterapeut a lektor Jan Kulhánek z České asociace pro psychoterapii.

Zdroj: Deník - denik.cz
22:18:36 | 01.04.2023Zpravodajství JičínDnes.cz

Od 1. července 2023 zruší Česká pošta 300 svých poboček

Česká pošta zajistí od 1. července dostupnost poštovních služeb podle nově platné legislativy. Ta stávající počítala s 3 200 poštami po celé České republice, nově bude podle parametrů Českého telekomunikačního úřadu možné zajistit pokrytí poštovních ...

Na Jičínsku došlo k požáru penzionu, napáchal milionové škody

Penzion v části obce Brada zasáhl ve čtvrtek ráno po 8. hodině požár, který se šířil zejména po střeše a v mezistropí objektu mezi střešní konstrukcí ...

Předsedkyně Akademie věd ČR navštívila osmileté gymnázium v Hořicích

Letošní ročník celoškolního projektu HUSa, tentokrát s podtitulem VĚDCI A VYNÁLEZCI, měl stylové finále. Závěr projektu, který se prolínal téměř všemi ...

Dopravu žáků za kulturou zjednoduší nový dotační program Královéhradeckého kraje

Královéhradecký kraj usnadní prostřednictvím nového dotačního programu dopravu dětí a mládeže za kulturou napříč regionem. Finanční podporu ve výši je ...

PID: Provoz sezonních vlaků a Brdského cyklobusu začne od 25. března 2023

V sobotu 25. března 2023 opět vyjedou po zimní přestávce víkendové rekreační vlaky Pražské integrované dopravy dopravců České dráhy a KŽC Doprava, kte ...Neděle 2.4.2023
Královehradecký kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes