JičínDnes.cz
JičínDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

V Červeném Kostelci se otevřou nové zdravotnické obory - nutriční asistent a masér ve zdravotnictví

01.02.2022
Součástí strategických záměrů v oblasti školství Královéhradeckého kraje je rozšíření Vyšší odborné školy zdravotnické a Střední zdravotnické školy v Trutnově. Zřídí nové pracoviště v Červeném Kostelci, kde od školního roku 2022/2023 mimo jiné začne výuka dvou nových studijních oborů - nutriční asistent a masér ve zdravotnictví.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com
"Trutnovská zdravotnická škola od příštího školního roku v Červeném Kostelci nabídne dva nové studijní obory, které se zatím na žádné střední škole v Královéhradeckém kraji nevyučují. Jedná se o obory nutriční asistent a masér ve zdravotnictví," říká náměstek Arnošt Štěpánek odpovědný za krajské školství.

Škola u nových oborů přizpůsobí školní vzdělávací program potřebám regionu, zejména uplatnění absolventů v oblasti péče v lůžkových zařízeních, zařízeních paliativní péče a sociálních služeb, případně v dalších oblastech. Zájem a podporu novým oborům deklaroval management lázeňských zařízení v regionu.

"Současná populace stárne, lidem přibývají zdravotní obtíže a někteří trpí také klinicky velkou nadváhou, což má velké následky na jejich zdraví. Dnes u dětí vidíme nárůst dětské obezity, a to je přesně téma, které dokáží nutriční terapeuti řešit," doplňuje náměstek Štěpánek.

Kromě nových oborů také ty tradiční

V Červeném Kostelci budou zájemci moci také studovat tradiční obory jako praktická sestra a diplomovaná všeobecná sestra. Potřebnou praxi budou středoškoláci získávat v krajských nemocnicích.

"Trend potřeby zdravotnických a pečovatelských oborů jednoznačně roste. Na Červenokostelecku je silná a významná aktivita pečovatelských, charitních a sociálních služeb s dobrou perspektivou pro uplatnění absolventů, proto věříme, že o studijní obory bude zájem," dodává náměstek Štěpánek.

Z důvodu naplnění kapacity školy na trutnovském pracovišti bylo zápisem nového místa poskytovaného vzdělání v Červeném Kostelci a zápisem dvou nových oborů v rejstříku škol a školských zařízení nutné zvýšit nejvyšší povolený počet žáků celé trutnovské střední školy z 620 na 850 žáků. Uchazeči o studium ve školním roce 2022/23 mohou pro první kolo přijímacího řízení podat přihlášku řediteli střední školy do 1. března 2022.

Rozšířením trutnovské školy do Červeného Kostelce vznikne stabilní pracoviště s odpovídající oborovou nabídkou a dostatečným počtem nabízených míst, které vychází i ze snahy Královéhradeckého kraje řešit kritickou personální situaci zdravotnických a sociálních zařízení v regionu, a to zajištěním dostatku absolventů zdravotnických oborů i v budoucnu.

Zřízení pracoviště zdravotnické školy v Červeném Kostelci umožnil přesun výuky oborů Střední průmyslové školy Otty Wichterleho právě z Červeného Kostelce zpět do Velkého Poříčí.

Zdroj: Královéhradecký kraj
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Zprávy

Kulturní pracovníci ve vzdělávání zvýší svou odbornost a načerpají inspiraci v zahraničí

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ - Desítky zaměstnanců z kulturně-vzdělávacích institucí z Královéhradeckého kraje vyjedou v nejbližším roce do zahraničí za praktickým vzděláváním a zvyšováním své kvalifikace. Zahraniční výjezdy budou hrazeny z grantu ve výši ...

Česká obchodní inspekce kontrolovala na východě Čech prodej alkoholu a tabáku nezletilým

Česká obchodní inspekce pro Královéhradecký a Pardubický kraj uskutečnila mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na prodej alkoholických nápojů a tabákov ...

Ministr Válek navštívil zdravotnická zařízení v Královéhradeckém kraji

V rámci cesty po Královéhradeckém kraji ministr zdravotnictví Vlastimil Válek jednal s hejtmanem Martinem Červíčkem a navštívil oblastní nemocnice v N ...

Královéhradecký kraj zlepšuje spolupráci při začleňování ukrajinských uprchlíků

Královéhradecký kraj aktuálně pomáhá v rámci projektu "Společně pro Ukrajinu", reg. č. CZ.11.4.120/0.0/0.0/22_037/0003264, s lepším začleňováním ukraj ...

Nízkopříjmové domácnosti v Královéhradeckém kraji mohou od 16. srpna žádat o kotlíkové dotace

Nízkopříjmové domácnosti mohou již ve středu 16. srpna žádat o dotaci na výměnu neekologických zdrojů vytápění. Jedná se o jednu z posledních možností ...

Úterý 26.9.2023
Královehradecký kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes