JičínDnes.cz
JičínDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Školy o prázdninách nespaly. Žáky na mnoha místech nahradili řemeslníci

30.08.2019
Nejen velkými stavebními akcemi financovanými z evropských či státních dotací se Královéhradecký kraj snaží zlepšovat prostředí pro žáky a pedagogy jím zřizovaných škol. Každoročně je řada především menších akcí financována prostřednictvím Fondu rozvoje a reprodukce, tedy z vlastních prostředků kraje. Snahou pochopitelně je, aby se co nejvíce práce stihlo během letních prázdnin.
Foto: kr-kralovehradecky.cz
"Snažíme se do oprav a rekonstrukcí školských objektů zapojovat co nejvíce zdrojů. Prioritou je čerpání evropských dotací na velké projekty typu kompletního zateplení celých budov nebo vybavení odborných učeben moderními technologiemi. Nezapomínáme ale ani na menší opravy v řádech statisíců či jednotek milionů korun, které uvolňujeme z vlastních zdrojů. I ty pomáhají kultivovat prostředí, v němž žáci a studenti tráví podstatnou část svého času," říká náměstkyně hejtmana Martina Berdychová odpovědná za oblast školství a kultury.

Na hradecké Střední odborné škole veterinární došlo o prázdninách k úpravám vstupu do vily a rovněž k úpravám kanalizace v laboratořích. Celkem se tu investovaly dva miliony korun.

Stejnou částku si vyžádala rekonstrukce elektroinstalace na hradecké střední odborné škole ve Vocelově ulici.

Na žáky kamenické a sochařské školy v Hořicích čekají nová okna, jejichž prázdninová výměna přišla na čtvrt milionu korun.

Dva miliony korun kraj během prázdnin investoval do výměny oken na budově domova mládeže při zahradnické škole v Kopidlně.

Na hořické střední škole řemesel se za 800 tisíc korun opravila centrální umývárna.

Také žáci a studenti rychnovské průmyslovky se mohou těšit na nová sociální zařízení, jejichž prázdninová rekonstrukce přišla na více než tři miliony korun.

Před několika dny skončila rekonstrukce zázemí školní kuchyně v budově zemědělské akademie v Hořicích. Přišla na 1,2 milionu korun.

Několik dalších stavebních akcí pak přechází z prázdnin do začátku nového školního roku. To se týká opravy palubovky sportovní haly rychnovského gymnázia, úprav dílen kostelecké zemědělské školy a také výměny kotlů a opravy sociálního zařízení jičínské průmyslovky. Množství dalších stavebních akcí se pak připravuje nebo probíhá po etapách v průběhu několika let.

Celkem je pro tento rok ve Fondu rozvoje a reprodukce Královéhradeckého kraje pro oblast školství přes 150 milionů korun.
Autor: Královédradecký kraj
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Zprávy

Polovina obchodníků na východě Čech prodala alkohol mladistvým

Česká obchodní inspekce Královéhradeckého a Pardubického kraje provedla v květnu mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na prodej alkoholických nápojů a tabákových výrobků mladistvým osobám. Celkem uskutečnila 20 kontrol a v 11 případech byly prodány ...

Značka Regionální potravina zná v Královéhradeckém kraji své nominanty

Také Královéhradecký kraj už zná nominované výrobky na Regionální potravinu roku 2023. Hodnotitelská komise navrhla v devíti kategoriích například hov ...

Královéhradecký kraj šetří energie. Nový systém dálkových odečtů slibuje další výrazné úspory

Královéhradecký kraj pokračuje v projektu centrálního shromažďování a zpracovávání informací o spotřebě energií v jeho nemovitostech. Cílem dílčího pr ...

Každá pomoc je vítaná: Jarní Sbírka potravin se uskuteční 22. dubna

Jarní kolo Sbírky potravin se koná v sobotu 22. dubna 2023. Lidé budou moci v tento den od 8 do 18 hodin věnovat trvanlivé potraviny nebo drogistické ...

Vysoké Mýto se stalo historickým městem roku 2022. Na péči o památky získalo 1 milion korun

U příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel byl v kostele sv. Anny (Pražská křižovatka) slavnostně vyhlášen vítěz celostátní soutěže Cena za nejl ...

Středa 7.6.2023
Královehradecký kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes