JičínDnes.cz
JičínDnes.cz » Kalendář akcí » Detail akce

Přidávání akcí do kalendáře bylo dočasně pozastaveno.
Pokud chcete propagovat svoji kulturní akci formou PR článku v našem zpravodajství kontaktujte nás zde.

Havaj - ráj v Pacifiku / Jičín

Kdy:
Neděle 09.11.2014 od 17:00 hod
Kde:
Masarykovo divadlo , Jičín
Pořadatel:
Sdílet:

Václav Špillar Vás zve na novou přednášku. Spolu se svou ženou Vám představí fascinující přírodu, krásy a životy Havajských ostrovů.

Havajské ostrovy jsou pro někoho synonynem ráje, pro jiného vzdálenou nedosažitelnou destinací, dalšímu pak splývají s představou luxusní plážové dovolené.

Lenka a Václav Špillarovi spolu se svým synem poznali, že všechno tohle je skutečná pravda a ještě mnohem víc. Poznali, jak omamně voní plumérie ze zahrad na ostrově Kauai, jak strmé, kluzké a zrádné dovedou být pobřežní útesy na světoznámé stezce Na Pali Coast, i jak řvou obrovské havajské vlny, které zrodily surfování na vlnách. Při výstupu na vulkán Mauna Loa i při putování kráterem spící Haleakaly poznali zéž něco z "lahůdek strašidelné kuchyně" bohyně Pelé, která topí pod kotlem havajských sopek. Na vlastní kůži okusili i pocity naprostého ztracení v džungli, když přecházeli napříč ostrov Molokai po stezce, kudy už několik let neprošla noha turisty. V neposlední řadě okusili i atmosféru uvadajícího plantážnického života na Ananasovém ostrově Lanai a ducha dávno zmizelé doby velrybářství, který se stále vznáší nad malebným přístavem Lahaina.

Vstupné: 145 Kč dospělí a 110 Kč děti

Upozornění: případné změny termínů akce a místa konání si ověřte na stránkách pořadatele !

Další akce v okolí63,123941421509